Vysočina chce zpět rušené rychlíky, petice podepsalo 2312 lidí

12. 06 2013 | Kraj Vysočina se stále snaží zvrátit rozhodnutí ministerstva dopravy, jímž budou omezeny rychlíkové spoje projíždějící přes kraj. Opatření se nelíbí ani cestujícím; pod dvěma peticemi se podle informací kraje sešlo dohromady 2312 podpisů. Náměstek hejtmana Libor Joukl (ČSSD) dnes obě petice předal na sekretariát ministra dopravy Zbyňka Stanjury (ODS). V otevřeném dopise ministra zároveň požádal o znovuzavedení rychlíkových spojů podle původního jízdního řádu.

"To, co udělalo ministerstvo dopravy za našimi zády, mimo stanovené termíny a bez ohledu na dopad na cestující v našem regionu, je neomluvitelné," uvedl Joukl.
 
Rozhodnutím ministerstva dopravy budou na Vysočině od 1. července zrušeny dva rychlíky mezi Havlíčkovým Brodem a Brnem s tím, že jsou málo vytížené. Dalších osm rychlíkových spojů na území kraje pojede už jen některý den v týdnu. Změny nastanou v celé zemi. Obsahuje je jízdní řád platný od 9. června, účinné budou až od července. Nejvíc se tyto úpravy dotknou Vysočiny, přes níž jezdí deset z 24 redukovaných spojů.
 
Informaci o rušení rychlíků dostalo vedení Kraje Vysočina v polovině května. Už tehdy Joukl řekl, že s tím kraj nesouhlasí a pokusí se s ministrem dopravy vyjednat revizi tohoto rozhodnutí. Lidé se pak kvůli tomu začali podepisovat pod dvě petice. "Stejně tak starostové měst a obcí na území Kraje Vysočina vyjadřují zásadní nesouhlas se změnami jízdního řádu rychlíkových spojů," uvedl Joukl v otevřeném dopise. Doplnil, že s rušením rychlíků nesouhlasí ani hejtmani a prý i mnoho zaměstnanců Českých drah.
 
Na Vysočině navazuje na rušené a redukované rychlíkové spoje asi 68 regionálních vlaků. Kraj je rušit nebude.
 
zdroj: ČTK
 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO