Právě se nacházíte:

Vysavačem proti virům

V současné době je kladen velký důraz na čistotu veřejných a pracovních prostor. Zde dobře poslouží moderní technologie, a právě těmi jsou vybaveny profesionální vysavače Kärcher. Aktuální novinkou je například vysoce účinný vysavač s HEPA filtrem H 14.

Vysavač s HEPA filtrem - i pro ordinace nebo nemocnice

Díky filtru HEPA H 14 se stupněm filtrace a separace 99,995 % splňuje suchý profesionální vysavač Kärcher T 11/1 Classic HEPA nejvyšší bezpečnostní standardy. Zachycuje i ty nejmenší částice, jako jsou viry (včetně SARS-CoV-2), aerosoly a bakterie. „Díky tomu je vhodný i pro hygienicky nejcitlivější oblasti, jako jsou ordinace lékařů nebo nemocnice. Je také extrémně úsporný a s velmi nízkou provozní hlučností pouhých 61 dB (A), lze jej tedy použít kdykoli během dne,“ říká Lukáš Rom ze společnosti Kärcher.

Vysavače pro profesionály

Účinným pomocníkem profesionálů je vysavač pro vysávání mokrých i suchých nečistot, který je navíc vybavený systémem automatického oklepu filtru.

Takový je například víceúčelový mokro-suchý vysavač s oklepem Kärcher NT 30/1 Tact Te. Je ideální pro všechny, pro které je velký objem nádoby na nečistoty (30 l) právě tak důležitý jako vysoká mobilita. Vysavač je taktéž vybaven zásuvkou pro připojení elektrického nářadí, jehož zapnutím lze automaticky ovládat i zapnutí vysavače. Plné využití najde ve výrobní hale, dílně, autoopravně nebo na stavbě. Velký přínos pro všechny uživatele představuje také široká nabídka doplňků, filtrů a příslušenství.

Vysavače na jemný prach

Udržovat v čistotě například truhlářskou dílnu může být pěkný oříšek. Velké množství jemného prachu totiž vede k rychlému ucpání klasických filtračních systémů. S tím si pohodlně poradí vysavač na mokré a suché nečistoty Kärcher NT 40/1 Tact Te M Wood vybavený svíčkovým (patronovým) filtrem pro třídu prachu M. Byl totiž navržen speciálně pro požadavky dřevozpracujícího průmyslu a dokáže zvládnout nebývalé množství dřevěného prachu se zaručenou filtrační účinností 99,9 %. Umožňuje i snadné přímé odsávání prachu vzniklého používáním právě připojeného elektrického nářadí.

Speciální požadavky – vysavače na extra jemný či explozivní prach

Například pekárny se často musí vyrovnávat s odstraněním velkého množství extra jemného prachu, který může být za určitých podmínek i výbušný. „Takovýmto provozům nabízí společnost Kärcher speciální vysavače, jako je například Kärcher NT 40/1 Tact Bs, který je vybavený stabilními kovovými uzávěry, díky nimž ho lze nasadit i do výbušného prostředí. Zde je jinak všeobecně nutné nasadit takzvané bezpečnostní vysavače,“ uzavírá Lukáš Rom z Kärcher.