Vozidlo bezpečnostní agentury přepadli ozbrojení lupiči

Maskovaní ozbrojení lupiči přepadli 15. srpna poblíž Stříteže na Jihlavsku vozidlo bezpečnostní agentury převážející peníze. Pachatelé donutili pod pohrůžkou použití zbraně posádku vozidla peníze vydat a zmizeli. Při přepadení nebyl nikdo zraněn. Policie, která z taktických důvodů nechce prozradit výši uloupené částky, o případu informovala až dnes. Kriminalisté totiž žádají případné svědky události o pomoc při pátrání. ČTK to oznámila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

"Pomoci by mohli hlavně svědci, kteří se ve středu 15. srpna v době mezi 21:15 až 21:30 pohybovali v blízkosti logistického areálu firmy Jipocar u Stříteže," uvedla mluvčí. Potřebné informace by podle ní mohli mít také svědci, kteří se nacházeli u čerpací stanice v prostoru křižovatky, na parkovišti u restaurace Tři věžičky nebo v budovách, ze kterých je dobře vidět na areál skladu firmy Plzeňský Prazdroj.

Náhodní svědci by si podle policie mohli povšimnout například pohybu podezřelých maskovaných osob či osobního, nebo dodávkového vozidla odjíždějícího z místa zvýšenou rychlostí. Lidé mohou volat na tísňovou linku 158, nebo na telefonní číslo 974 261 324. Mohou také použít e-mailovou adresu pio@policievysocina.cz.
 
zdroj: ČTK