Vážíme si pomoci a ochoty Dobrých andělů, děkují rodiče Leontýnky z obce Luka nad Jihlavou

Manželé Lucie a Tomáš společně vychovávají dvě dcerky – Elišku (9) a Leontýnku (6). Půl roku po narození mladší dcery, si rodiče začali všímat, že její pohybové schopnosti se zhoršují. Postupně se z děvčátka stávala „hadrová panenka“. Po sérii mnoha vyšetření, lékaři na konkrétní vadu nepřišli, pouze mají podezření na genetickou nebo metabolickou vadu.  

Od té doby s Leontýnkou začali cvičit Vojtovu metodu, postupně přidaly hipoterapii (fyzioterapie využívající pohyb koně), canisterapii (léčebný kontakt se psem) a rehabilitační plavání. Pravidelně navštěvují lázně, které jí velmi prospívají. V současné době má Leontýnka 8 různých diagnóz, které mají zásadní vliv na pohyb a řeč. Díky intenzivnímu a pravidelnému cvičení Leontýnka dělá pokroky. S maminčinou opěrou a chodítkem ujde pár krůčků.

Paní Lucie na návrat do zaměstnání zatím nemůže ani pomyslet, dcera ji potřebuje celý den. Se závažným onemocněním se objevilo mnoho výdajů, jako jsou úpravy v bytě, rehabilitace a zdravotní pomůcky. Potřebný je nový invalidní vozík a rodiče by také rádi pořídili venkovní výtah,  ten výrazně usnadní manipulaci s vozíkem. Částečně jim s náklady pomáhají dárci prostřednictvím nadace Dobrý anděl, finančních příspěvků však rodina potřebuje mnohem více. „Vážíme si pomoci a ochoty Dobrých andělů, příspěvky nám pomáhají zvládnout finanční situaci snadněji a zároveň ušetřit peníze na potřebné pomůcky,“ vysvětluje paní Lucie a dodává: „tento rok jsme poprvé s Leontýnkou navštívili soukromé rehabilitační centrum Renona na Slovensku, kde díky intenzivnímu 12-ti dennímu cvičení v kosmickém obleku udělala naše dcera další pokroky. Tento pobyt je ovšem velmi nákladný a musíme na něj intenzivně shánět finance.“

Podpořte rodiny, které zasáhla vážná nemoc

Stát se Dobrým andělem je jednoduché. Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz a začít přispívat. Je jen na Vás, jakou výši zvolíte. Nadace Dobrý anděl odevzdá Vaše příspěvky do posledního haléře, protože její provoz je financován ze soukromých zdrojů jejích zakladatelů a dalších filantropů.