V Moravských Budějovicích bude místo mlékárny pivovar

Po více než 90 letech budou mít Moravské Budějovice pivo z vlastního pivovaru. Už příští rok by se mělo začít vařit v prostorách tamní bývalé mlékárny. Její majitel, akciová společnost Jaroměřická mlékárna, se definitivně vzdal myšlenky obnovit ve městě výrobu mléčných produktů. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).   Firma se chystá zrekonstruovat část prostor na malý pivovar s denní produkcí kolem půl hektolitru. 

Po více než 90 letech budou mít Moravské Budějovice pivo z vlastního pivovaru. Už příští rok by se mělo začít vařit v prostorách tamní bývalé mlékárny. Její majitel, akciová společnost Jaroměřická mlékárna, se definitivně vzdal myšlenky obnovit ve městě výrobu mléčných produktů. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).

Firma se chystá zrekonstruovat část prostor na malý pivovar s denní produkcí kolem půl hektolitru. Časem by mohla vzniknout i restaurace a ubytování pro cykloturisty. Náklady by se podle ředitele společnosti Miroslava Suchého měly vejít do čtyř milionů korun. Rekonstrukce by měla začít na podzim. Provoz pivovaru by mělo zajistit pět zaměstnanců a další tři, pokud se pivo začne plnit do lahví, uvádí MfD.
 
Právo vařit pivo získalo město v 15. století, opravdu se vyrábělo v letech 1610 až 1921.
 
zdroj: ČTK