V Jihlavě se vylíhl z vajíčka z pražské zoo plameňák kubánský

Hejno plameňáků růžových v africké vesnici Matongo v areálu jihlavské zoologické zahrady se rozrostlo o sedm letošních mláďat. Doplňuje je jedno mládě plameňáka kubánského, který byl ve vajíčku odvezen z pražské zoo kvůli povodním. V Jihlavě se vylíhl a je osmým letošním mládětem u plameňáků. Návštěvníci uvidí v zoo i řadu dalších mláďat. ČTK to dnes sdělila mluvčí zoo Kateřina Kosová.

Ve výběhu dlouhosrstých koček manulů (Otocolobus manul) jsou hned tři letošní mláďata. Ze stejného počtu se těší také rodinka kočkovitých šelem karakalů (Caracal caracal). Jeden sameček a dvě samičky se narodili koncem května. Původní domovinou karakala je Asie a Afrika. Turecky se karakal nazývá "černé ucho" - to kvůli černým uším na koncích opatřených dlouhými černými chomáčky chlupů.
 
Začátkem července přišla na svět dvě mláďata zatím neurčeného pohlaví jednoho z nejmenšího primátů lemura maki (Microebus murinus). Trpasličí lemur váží v dospělosti pouhých 100 gramů. Mláďata jsou ještě o něco lehčí a hravě se vejdou do lidské dlaně. Návštěvníci je mohou spatřit v jejich noční expozici vedle občerstvení Panda.
 
V zoo nechybí ani letošní přírůstky u koz kamerunských nebo ovcí valašských. Čile k světu se má také téměř tříměsíční samička tygra sumaterského Cinta, která by měla už brzy začít podnikat první krůčky do venkovního výběhu.
 
zdroj: ČTK