Stacionář bude opraven a rozšířen

Jihlavský Denní a týdenní stacionář projde rekonstrukcí. Pro šest desítek klientů vzniknou nové dílny a učebny, zlepší se také zázemí pro zaměstnance, zateplení celé budovy a výměna všech oken sníží náklady na energie. Jihlavští radní už na akci schválili zadávací řízení, pokud přípravy nic nezkomplikuje, rekonstrukce začne v dubnu 2012.

Po dobu rekonstrukce budou klienti navštěvovat náhradní prostory v Jihlavě a v Třešti. „Těšíme se, že se podaří zvýšit úroveň tohoto zařízení podobně, jako se to povedlo například v ZŠ speciální. Úroveň společnosti se hodnotí mimo jiné podle toho, jak se umí postarat o slabší a nemocné. Nám se tento standart postupně daří zvyšovat,“ uvedl primátor Jaroslav Vymazal.

V nových prostorách vznikne výtvarná a textilní dílna, truhlářská dílna, nebo logopedická a fyzioterapeutická poradna, nebo „pracovní“ kavárna. Předpokládané náklady jsou 14,9 milionu korun bez DPH, město bude usilovat o získání dotace. Zrekonstruovaný a rozšířený stacionář by měl být zpět v provozu v jarních měsících roku 2013.