Soutěž Bezpečná nemocnice vyhrály projekty z Jihlavy a Benešova

Vítězi letošního sedmého ročníku celostátní odborné soutěže Bezpečná nemocnice se staly Nemocnice Jihlava a Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov. Porota hodnotila 19 projektů zaměřených tentokrát na péči o seniory. Ceny dnes byly předány v jihlavském Horáckém divadle. Soutěž má upozornit odbornou veřejnost na zajímavé aktivity směřující ke zvýšení bezpečnosti zdravotní péče v lůžkových zařízeních.

Vyhlašovatelem soutěže je Kraj Vysočina ve spolupráci s partnery. Podle hejtmana Jiřího Běhounka, který je také lékařem, práce porotců nebyla jednoduchá. "Nejenže byl do soutěže přihlášen dosud největší počet projektů, ale navíc, všechny se vyznačují vysokou kvalitou a využitelností," řekl. Obě vítězné nemocnice získaly kromě ceny také 50.000 korun na odborné vzdělávání.
 
Porota projekty hodnotila ve dvou sekcích. Nemocnice Jihlava vyhrála početněji obsazenou ošetřovatelsko-medicínskou sekci a byla rovněž vyhlášena celkovým vítězem. Její projekt Proaktivní přístup v edukaci seniorů se zaměřil na osvětu u pacientů kardiologického oddělení. Někteří, zejména starší lidé, musejí být hospitalizováni opakovaně, protože nedodržují dietu a jiná léčebná opatření, včetně kontroly krevního tlaku. Nemocnice pro ně připravila barevný leták se stručnými a jasnými pravidly.
 
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov zvítězila v soutěžní sekci technicko-provozní. Její projekt Zachovej klid a rozvahu obsahuje video pro školení v protipožární ochraně. V této sekci byly hodnoceny tři projekty.
 
Vyhlášení výsledků soutěže navázalo na dnešní konferenci Dny bezpečí, která se konala v budově kraje. Obě akce mají za cíl upozornit na možná rizika při poskytování zdravotních služeb jak pro pacienty, tak pro personál.
 
zdroj: ČTK