Soubor Vysočan vystoupil v Senátu

Soubor Vysočan vystoupil v programu Kulturního léta Senátu ve Valdštejnské zahradě v Praze. Zástupci Jihlavy se zásluhou senátora Miloše Vystrčila dostali do seriálu 16 pravidelných čtvrtečních koncertů, odehrávající se zde v létě.

Soubor Vysočan vystoupil v programu Kulturního léta Senátu ve Valdštejnské zahradě v Praze. Zástupci Jihlavy se zásluhou senátora Miloše Vystrčila dostali do seriálu 16 pravidelných čtvrtečních koncertů, odehrávající se zde v létě. Jsou určeny pro širokou veřejnost, vstup je volný a přichází na ně stovky diváků. Kulturní léto pořádá Kancelář Senátu, vystoupení reprezentantů jednotlivých regionů jsou pod záštitou příslušného senátora.

Vysočan vystoupil v Senátu 25. srpna a sklidil velký úspěch. „Atmosféra koncertu byla vynikající, jsem moc rád, že se díky Vysočanu podařilo v Praze představit tradice a lidovou kulturu našeho kraje. Všem vystupujícím i zástupcům města za to patří mé velké poděkování,“ podělil se o své dojmy z koncertu senátor Miloš Vystrčil. „Spontánní potlesk diváků přicházel už během výstupů, byl to povedený program. Máme nápady, jak případnou příští prezentaci města a kraje ještě vylepšit,“ po koncertě si pochvaloval i plánoval do budoucna primátor Jaroslav Vymazal.     

www.jihlava.cz