Smrt dvou dětí na Třebíčsku má na svědomí jejich otec, ten spáchal sebevraždu

Smrt pětiletého chlapce a devítiměsíční dívky ze Zašovic na Třebíčsku má podle policie na svědomí devětadvacetiletý muž - otec holčičky a nevlastní otec chlapce. Chlapec zemřel loni v červenci, dívka o pět měsíců později. Muž spáchal sebevraždu. Po závěru vyšetřování to dnes ČTK oznámila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

"Trestní řízení muselo být v obou případech odloženo, protože pachatel spáchal sebevraždu. K žádným dalším okolnostem, které se obou těchto případů týkají, se již nebudeme blíže vyjadřovat," uvedla mluvčí.

Chlapec zemřel na následky rozsáhlého poranění v brněnské nemocnici. Lékaři měli podezření, že jde o úmrtí s cizím zaviněním a upozornili policii. Nevlastní otec uváděl, že chlapec se zranil sám po pádu z traktoru. Podle znalců ale poranění musela způsobit cizí osoba. "Prověřováním jsme zjistili, že chlapce den před jeho převozem do nemocnice fyzicky potrestal jeho nevlastní otec. A právě toto poranění mělo za následek jeho úmrtí," uvedl kriminalista Pavel Kubiš. Podíl někoho dalšího na zranění chlapce kriminalisté neprokázali.
 
Ve stejné rodině se v prosinci stala další tragédie. Zemřel devětadvacetiletý muž a jeho devítiměsíční dcera. Kriminalisté prokázali, že holčičku zavraždil její vlastní otec. "Výsledky soudní pitvy jednoznačně prokázaly, že holčička zemřela násilnou smrtí, a muž spáchal sebevraždu," uvedla Čírtková.
 
zdroj: ČTK