Sjezdovky na Vysočině měly o víkendu nejvíc lyžařů v této zimě

Sjezdovkám na Vysočině pomohlo o tomto víkendu k dobré návštěvnosti mrazivé počasí se sněžením. V pěti otevřených střediscích se střídaly stovky lyžařů, ve špičkách se někde tvořily u vleků a lanovky i fronty. Správci středisek, které dnes oslovila ČTK, označili tento víkend za nejlepší v letošní zimě, co se týče počtu lyžařů i sněhových podmínek na svazích. 

"Víkend byl krásný. Zamrzlo a napadly tři čtyři centimetry přírodního sněhu, což je pro lyžování nejlepší reklama," řekl Pavel Havlíček ze sjezdovky Šacberk u Jihlavy. Dnes se na této sjezdovce konaly i závody Ski Serie Masters. 
    
S víkendem je spokojena také Magda Vaňková, která se stará o sjezdovky Křemešník u Pelhřimova a Luka nad Jihlavou. Sjezdovku na Křemešníku pokrývá kolem 80 centimetrů sněhu. "Bylo krásné počasí, lidé byli natěšení, takže vyrazili," řekla. Sjezdovka v Lukách je zatím pořád mimo provoz, ale díky mrazům u ní naplno jedou sněhová děla. Tamní sedačková lanovka by mohla začít vozit lyžaře ve druhé polovině týdne. 
    
Stovky lyžařů se během soboty a neděle vystřídaly i na Harusově kopci u Nového Města na Moravě. Fronty lyžařů ve špičkách byly u novoměstské lanovky do deseti minut, uvedl správce Karel Klapač. 
    
Díky mrazům byla v minulém týdnu spuštěna sněhová děla i u dalších sjezdovek. V sobotu díky tomu obnovila provoz sjezdovka v Novém Jimramově na Žďársku, ode dneška se znovu lyžovalo i na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí. Další sjezdovky se vlekaři chystají otevřít koncem týdne. 
 
zdroj: ČTK