Sázavafest láká mimo jiné na kapelu rakouské hvězdy Falca

Kapela Falco Tribute Band se členy původní skupiny legendárního rakouského zpěváka Falca bude jedním z lákadel 13. ročníku hudebního festivalu Sázavafest. Přehlídka se uskuteční od 1. do 3. srpna v zámeckém parku ve Světlé nad Sázavou. Na čtyřech hlavních scénách vystoupí téměř 140 domácích i zahraničních kapel. Novinářům to řekl ředitel festivalu Pavel Kloupar.  

"Letos si připomínáme 15 let od úmrtí zpěváka Falca, v podání členů jeho kapely zazní všechny jeho slavné hity," řekl. Dalšími zahraničními taháky by měly být britské skupiny Headliners a Hadouken!
 
Z domácí scény diváci uslyší mimo jiné skupiny Kryštof, Tata Boys, Sto zvířat, ale uvidí například také vystoupení Lukáše Pavláska s pořadem Na stojáka. Dvě ze scén budou přímo u zámku, na další scéně se odehrají unplugged vystoupení, čtvrtá scéna bude taneční.
 
Park na okraji města za řekou Sázavou má rozlohu 18 hektarů. Starosta Světlé nad Sázavou Jan Tourek nemá obavy, že by tisíce očekávaných návštěvníků ve městě způsobily problémy. "Během svatováclavské pouti se ve městě vystřídá 30.000 lidí, to teď zdaleka neočekáváme. Nebude to pro nás nic nového, jsme připraveni. Chceme ukázat i jiné věci, než že u nás padly sklárny," řekl Tourek.
 
Pro návštěvníky vznikne v blízkosti zámku stanové městečko. "Krásné přírodní prostředí takřka v centru města je hlavní devizou festivalu," uvedl Marek Slabý z organizačního týmu. Sázavafest se bude ve Světlé nad Sázavou konat poprvé, organizátoři i radnice mají zájem, aby ve městě zakotvil natrvalo.
 
Hudební festival Sázavafest již popáté změnil místo svého konání. Akce začínala v Týnci nad Sázavou, pokračovala v Sázavě a v Kácově na Kutnohorsku, kde se konal jubilejní 10. ročník. Poslední dva se uskutečnily v prostorách bývalých kasáren v Benešově. Letos tedy přivítá návštěvníky festivalu prostředí zámeckého lesoparku ve Světlé.
 
zdroj: ČTK