Rybník Medlov na Žďársku má vodu nevhodnou ke koupání

Vodu nevhodnou ke koupání má na Vysočině rybník Medlov na Žďársku. Ve vodě je vysoký obsah sinic a chlorofylu. Koupání v Medlově podle hygieniků představuje zdravotní riziko a nelze je doporučit. Ve většině z 16 ostatních pravidelně sledovaných rybníků a nádrží je voda ke koupání vhodná. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila krajská hygienická stanice v Jihlavě. 

Čistou vodu mají všechny sledované rybníky na Jihlavsku - Černý, Velký Pařezitý a Malý Pařezitý. Stejně dobré hodnocení dostala vodní nádrž Trnávka a Lom v Horní Cerekvi na Pelhřimovsku, rybník Sykovec a koupaliště na Šiklově Mlýně na Žďársku. Voda v těchto nádržích má teplotu kolem 25 stupňů, je průhledná a bez nečistot. 
    
Menší výskyt sinic a chlorofylu hygienici zaznamenali v rybnících Kachlička a Ředkovec na Havlíčkobrodsku, v Dalešické přehradě a rybníku Stejskal na Třebíčsku a v Pilské nádrži a Velkém Dářku na Žďársku. Zvýšený výskyt sinic, který může vnímavějším lidem způsobit zdravotní potíže, má rybník Řeka na Havlíčkobrodsku a vodní nádrž Sedlice na Pelhřimovsku. 
 
zdroj: ČTK