Romské děti z Jihlavy zažily pestré jarní prázdniny v charitním Erku

Erko při Oblastní charitě Jihlava se věnovalo celé jarní prázdniny převážně dětem a mladým lidem z romské komunity. Na své si přišli starší uživatelé Erka, kteří se zúčastnili zajímavé interaktivní výstavy „Hry a klamy“ ve Žďáru nad Sázavou, pro mladší děti byl připraven program v jihlavské ZOO a vyvrcholením jarních prázdnin byl velký fotbalový turnaj v tělocvičně Magistrátu města Jihlavy.

I letos jsme využili jarních prázdnin k tomu, abychom, i nejen pravidelným uživatelům, zpestřili volné dny realizací vzdělávacích a kvalitních volnočasových aktivit. Mimo tradičních činností jsme se 17 dívkami a chlapci starších 14ti let navštívili interaktivní výstavu „Hry a klamy“. Mnoho zde vystavených exponátů zaujalo i samotné pracovníky Erka. Mottem výstavy bylo: „Je přísně přikázáno se exponátů dotýkat“. Více jak hodinu jsme společně testovali fyzikální zákony prostřednictvím zajímavých hříček. Další den jsme zaměřili více na aktivity pro mladší děti, ty obdivovaly zvířecí říši v místní jihlavské ZOO. 
 
Avšak největší akcí týdne i jarních prázdnin byl již tradiční celodenní fotbalový turnaj v tělocvičně Magistrátu města Jihlavy. Utkalo se 6 týmů, které byly poskládány jak mladými z romské komunity tak i z majority. Turnaj se nesl v atmosféře bojovnosti, fotbalového umění, emocí, ale i v duchu fair play. Opravdové drama nastalo v boji o místo bronzové. Zde se rozhodovalo až na pokutové kopy, protože ani prodloužení nepřineslo gól. 
 
První tři týmy byly po zásluze odměněny a téměř padesátka mladých odcházela spokojena do svých domovů. 
 
Závěrem děkujeme Magistrátu města Jihlavy, Kraji Vysočina a Fondu Komenský za umožnění realizace těchto vzdělávacích, výjezdových a volnočasových aktivit.