Při nehodě zemřel šestnáctiletý motocyklista

Šestnáctiletý motocyklista včera zemřel po srážce s dodávkou Ford Tranzit poblíž Nového Města na Moravě. Šestadvacetiletý řidič dodávky pil před jízdou alkohol. Při vjezdu na hlavní silnici zřejmě nedal motocyklistovi přednost. Další okolnosti nehody vyšetřuje policie. ČTK to řekla žďárská policejní mluvčí Petra Šmídová. Nehoda byla policii ohlášena kolem 07:30. Záchranáři převezli mladého motocyklistu s těžkými zraněními na oddělení ARO nemocnice v Novém městě na Moravě...

Šestnáctiletý motocyklista včera zemřel po srážce s dodávkou Ford Tranzit poblíž Nového Města na Moravě. Šestadvacetiletý řidič dodávky pil před jízdou alkohol. Při vjezdu na hlavní silnici zřejmě nedal motocyklistovi přednost. Další okolnosti nehody vyšetřuje policie. ČTK to řekla žďárská policejní mluvčí Petra Šmídová.

Nehoda byla policii ohlášena kolem 07:30. Záchranáři převezli mladého motocyklistu s těžkými zraněními na oddělení ARO nemocnice v Novém městě na Moravě. "Při oživování mladík zemřel," potvrdil ČTK mluvčí nemocnice Roman Kratochvíl. Řidič dodávky měl podle policie v dechu 0,63 promile alkoholu.
 
zdroj: ČTK