Policie už zná všechny oběti zříceného mostu ve Vilémově

Čtvrtým dělníkem, který zahynul s dalšími třemi pod zříceným mostem ve Vilémově na Havlíčkobrodsku, je sedmačtyřicetiletý muž z Karlovarského kraje. Jeho totožnost se kriminalistům podařilo potvrdit na základě porovnání profilu DNA dnes, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Most se zřítil 4. září. Zahynuli čtyři dělníci a další dva byli zraněni. Pod mostem pracovalo v době neštěstí šest dělníků, tři Češi a tři Slováci. Přežili dva muži ze Slovenska.

Kriminalisté neštěstí vyšetřují jako obecné ohrožení z nedbalosti. Případným viníkům hrozí vězení na tři až deset let. Podle mluvčí zatím nikdo obviněn nebyl. "Prověřování mimořádně závažného případu pokračuje. Z naší strany nebudeme poskytovat žádné bližší informace k jeho průběhu, ani nebudeme komentovat jednotlivé kroky vyšetřovatelů," uvedla policejní mluvčí.
 
Policisté už v minulých dnech díky spolupráci s rodinami obětí prokázali, že v sutinách mostu zemřel pětatřicetiletý Čech pocházející z Plzeňského kraje a sedmačtyřicetiletý Slovák. Dvě rodiny podle policie identifikaci kvůli psychickým potížím odmítly. K identifikaci proto musela být využita analýza DNA. Třetí potvrzenou obětí je osmadvacetiletý muž z Karlovarského kraje.
 
Práce na stavbě mostu by mohly být podle Františka Lízala, jenž na stavbě provádí technický dozor, obnoveny dnes. Jejich pokračování však může ohrozit rozměklá půda po několikadenních deštích. Dělníci budou podle Lízala nejprve staveniště čistit od zbytků sutin, pak začnou pracovat na novém přemostění potoka.
 
Oprava vilémovského mostu je součástí modernizace silnice II/345 mezi Chotěboří a Golčovým Jeníkovem za 160 milionů korun, kterou dotuje unie. Součástí zakázky je rekonstrukce tří mostů. Kraj Vysočina zadal celou zakázku konsorciu firem M-Silnice a Strabag. Pro Vilémov je podle starosty Jiřího Lebedy důležité to, aby stavbaři dokončili most a celý opravovaný úsek do konce října.
 
zdroj: ČTK