Policie obvinila muže ze smrti kojence

Kriminalisté na Vysočině ukončili vyšetřování případu úmrtí měsíční holčičky v obci Mstislavice na Havlíčkobrodsku a vyšetřovatel nyní předal státnímu zástupci návrh na podání obžaloby. Z úmyslného trestného činu těžkého ublížení na zdraví policisté obvinili jednatřicetiletého muže. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody na osm až šestnáct let, sdělila ČTK krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Případ se stal v polovině prosince loňského roku. K jeho objasnění byla nařízena soudní pitva. "Ohledáním místa činu a dalším vyšetřováním na místě bylo prokázáno, že vážná zranění, která byla bezprostřední příčinou úmrtí kojence, způsobil svým jednáním jednatřicetiletý muž, který v té době žil ve společné domácnosti s matkou dítěte," uvedl kriminalista Miroslav Eliáš.

S ohledem na rodinu a věk zemřelé holčičky, a také vzhledem k závažnosti celého případu, nebude policie podle mluvčí poskytovat žádné podrobnější informace.

Podle informací médií z prosince 2011 byl pachatelem vlastní otec dítěte. Údajně s holčičkou v postýlce zatřásl, aby ji uklidnil, protože se kvůli jejímu pláči už třetí den nevyspal. Když chtěla matka ráno dceru nakrmit, našla ji mrtvou. Partneři mají údajně ještě jedno dítě a žijí spolu jako druh s družkou.

zdroj: ČTK