Podvodníci odcizili na Pelhřimovsku cukrovinky za 1,5 mil. Kč

Zatím neznámí pachatelé získali podvodem od výrobce v Humpolci na Pelhřimovsku belgické pralinky za 1,5 milionu korun a odvezli je neznámo kam. Při dopadení a prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody na dva až osm let. ČTK to dnes oznámila policejní mluvčí Monika Pátková.

Podle kriminalisty Martina Petráka pachatelé využili skutečnosti, že soukromý dopravce z Humpolecka nabídl prostřednictvím elektronické evidence volných přeprav zakázku na jednorázový dovoz cukrovinek z humpolecké provozovny do zahraničí. "Na nabídku zareagovala 10. září firma se sídlem v Maďarsku," uvedl Petrák. Kriminalisté však později zjistili, že tato společnost už nejméně rok v mezistátní přepravě nepodniká.
 
Pro zboží přijel řidič a závozník s kamionem s označením pro přepravu potravin používaným výhradně v Maďarsku. "Řidič předložil skladníkovi doklady k nakládce zboží. Muž ve věku 45 až 50 let byl vysoký 180 až 185 centimetrů, zavalitější postavy a snědší pleti. Tmavé vlasy měl zakryté baseballovou čepicí, komunikoval anglicky," uvedla mluvčí. Po naložení zboží kamion odjel, ale na místo určení nedorazil. Kriminalisté zjistili, že registrační značky na kamionu byly odcizeny v Maďarsku.
 
Kriminalisté žádají o pomoc veřejnost, uvítají i svědectví osob, kterým by někdo nabízel k prodeji belgické pralinky a čokoládové sušenky. Svědci se mohou přihlásit na tísňové lince 158 nebo přímo na oddělení hospodářské kriminality v Pelhřimově na telefonních číslech 974 274 340 nebo 974 274 352.
 
zdroj: ČTK