Ota Benc povede do krajských voleb na Vysočině ODS

Šestačtyřicetiletý místopředseda místního sdružení v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku Ota Benc bude volebním lídrem ODS na Vysočině pro letošní krajské volby. Rozhodli o tom účastníci regionálního sněmu ve Stříteži na Jihlavsku. Benc měl dva protikandidáty, ve druhém kole pro něj hlasovalo 45 ze 72 účastníků sněmu.

"Celostátní potíže ODS budou určitě handicapem, ale lidé si určitě uvědomí, že v krajských volbách půjde o krajská témata," řekl Benc novinářům. Ve volbách očekává zisk kolem 20 procent voličských hlasů.

Oficiálně zatím jediným soupeřem Bence je bývalý ředitel havlíčkobrodské nemocnice Vít Kaňkovský, jehož si do čela své kandidátky zvolila KDU-ČSL. Současného hejtmana Jiřího Běhounka ČSSD už před časem vyzvala, aby byl opět lídrem, a on neodmítl. Definitivně sociální demokraté potvrdí kandidátku pro krajské volby na krajské konferenci 14. dubna ve Větrném Jeníkově.

Podle zatím ústní dohody krajských šéfů bude lídrem společné kandidátky TOP 09 a hnutí Starostové a nezávislí (STAN) pro krajské volby třebíčský starosta Pavel Heřman. Krajský manažer TOP 09 Michael Kubík předpokládá, že lídr bude potvrzen do konce dubna. KSČM představí kandidátku pro krajské volby na krajské konferenci 12. dubna.

Občanští demokraté na Vysočině také představili kandidáty do senátních voleb. V senátním obvodu číslo 53 na Třebíčsku bude o hlasy voličů usilovat současný senátor Vítězslav Jonáš. V obvodu číslo 44, který zasahuje do části Havlíčkobrodska, bude kandidovat starostka Hlinska Magda Křivanová.

zdroj: ČTK