Odlehčovací služba Adapta Jihlava uspořádala květinový den v Rohozné pro 38 lidí s postižením

Adapta Jihlava – odlehčovací služba při Oblastní charitě Jihlava uspořádala v první polovině června květinové odpoledne pro své uživatele s postižením. Bohatého programu plného her, hudby a různých překvapení se zúčastnilo 38 pozvaných.

Celá akce se odehrávala v prostorách hospůdky Na truhlárně v Rohozné. „Přišli téměř všichni naši uživatelé a ještě 8 pozvaných uživatelů chráněného bydlení Domovu Jeřabina,“ říká Šárka Laipoldová, vedoucí Adapty Jihlava.
 
„Minulý rok jsme se s našimi uživateli vydali na velkou akci v O2 aréně v Praze s názvem Chceme žít s vámi. Letos se tato akce bohužel nekonala, a tak jsme se rozhodli jim to vynahradit a myslím, že se náš záměr naplnil nad očekávání,“ vysvětluje smysl celé akce Š. Laipoldová.
 
Pestrým programem provázel Petr Lebruška z Bobo divadla. Dopoledne bylo plné soutěží a odpoledne si uživatelé společně zazpívali spolu s hudebním tělesem z VORu – organizace pro duševně nemocné, zatancovali si při diskotéce a získali drobné dárky z tomboly. 
 
Po celý den panovala přátelská, veselá atmosféra, všichni si užívali společných chvil. Měli možnost setkat se svými kamarády z Adapty i seznámit se s uživateli z jiného zařízení.
 
„Při akci jsme využili pomoci nejen pomoci dobrovolníků Adapty, ale i studentek ze Střední odborné školy sociální v Jihlavě. Za tuto pomoc bychom chtěli velmi poděkovat studentkám i vedení školy, že jim tuto dobrovolnou výpomoc umožnilo,“ vyjadřuje svůj vděk Š. Laipoldová. 
 
„Děkujeme také majitelům hospody Na Truhlárně, panu Františku Venkrbcovi – starostovi obce Rohozná, společnosti MOTORPAL a. s., panu Poukarovi (cukrárna Dena), VORu – organizaci pro duševně nemocné, paní Zdeňce Procházkové a paní Věře Dvořákové,“ děkuje závěrem všem sponzorům a těm, kteří akci jakkoli podpořili, Š. Laipoldová.