Právě se nacházíte:

Nová kruhová křižovatka

Několik bílých čar, dopravních značek a obrubníků jednoduše vyřešilo komplikovanou křižovatku v těsném sousedství základní školy na Seifertově ulici.

Několik bílých čar, dopravních značek a obrubníků jednoduše vyřešilo komplikovanou křižovatku v těsném sousedství základní školy na Seifertově ulici. Kde se sbíhají ulice Telečská, Svatopluka Čecha, U Dvora a Pod Příkopem, tam vznikla jednoduchým způsobem nová kruhová křižovatka. Rodiče, kteří sem každý den přivážejí děti do školy, upozornili na dosavadní nevhodné řešení křižovatky a nebezpečný přechod pro chodce v ulici Svatopluka Čecha. Úprava se stihla před začátkem nového školního roku.

„Původní křižovatka byla prostorná, pro bezpečné přijíždění a otáčení aut u školy ale paradoxně nevhodná. Kruhová křižovatka problém vyřešila. První týdny školního roku ukážou, zda nové řešení bude vyhovující,“ řekl k úpravě primátor Jaroslav Vymazal. Střed křižovatky je řešen zvýšeným vydlážděným retardérem, který ale nevadí případnému průjezdu dlouhých nákladních vozidel.

Magistrát nechal upravit ipřechod pro chodce na ulici Svatopluka Čecha, který je v polovině široké vozovky předělen ostrůvkem a doplněn o nové nasvícení. Celkové náklady dosáhly max. 200 tisíc korun.

www.jihlava.cz