Nebe nad Radešínem patří balonům

Tréninkovými lety ve středu ráno začalo v Radešíně na Žďársku mistrovství České republiky v balonovém létání 2012. Šampionát s mezinárodní účastí, jehož pořadatelem je sdružení Ultimate Ballooning, potrvá do 1. července. Zúčastní se 14 soutěžních posádek, z toho jedna ze Španělska. ČTK to řekl ředitel mistrovství Martin Koupa.

"Posádky odstartovaly na tréninkové lety kolem 06:00, po generálním briefingu ve 13:00 by měly první soutěžní lety začít po 18:00," řekl Koupa. Posádky budou startovat z okolí Radešína, urazit by měly maximálně 25 kilometrů. "Směr letu bude záležet na směru a síle větru, zatím to podle předpovědi vypadá každý den jinak," řekl Koupa.

Soutěžní lety, při kterých budou piloti plnit různé disciplíny, budou každý den dva, a to vždy ráno po východu slunce a večer před západem. "Letovým ředitelem pro Mistrovství ČR 2012 je Zoltán Palhégyi z Maďarska, který plánoval disciplíny i na ME ve Španělsku 2011," uvedl Koupa. Poprvé budou na mistrovství republiky podobně jako na velkých mezinárodních soutěžích použity nové GPS loggery zaznamenávající průběh letu pro vyhodnocení výsledků soutěže.
 
Výsledky šampionátu budou vyhlášeny v sobotu po večerním letu. V Radešíně se mistrovství republiky koná potřetí.
 
zdroj: ČTK