Na Vysočině se pije víc než loni

Na Vysočině se pije víc než loni. Počet klientů jihlavské protialkoholní záchytné stanice, která je jediným zařízením tohoto typu v kraji, se v prvním čtvrtletí meziročně zvýšil z 263 na 290. Stále více v kraji holdují alkoholu ženy. Zatímco loni jich za první tři měsíce roku pobylo na záchytce 27, letos už 34. ČTK to dnes sdělil Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy, které záchytku provozují.

Všichni podnapilí lidé byli na záchytku umístěni na žádost policistů nebo městských strážníků. Nejmladšímu klientovi bylo 17 let, nejstaršímu 78, nejvíce jich bylo ve věku mezi 41 až 50 lety. Opakovaně policisté na záchytku odvezli 117 lidí, z toho jeden z klientů prožil noc na záchytce padesátkrát.

Největší počet klientů byl v prvním čtvrtletí tradičně z Jihlavska, a to 70, nejmenší zastoupení má Havlíčkobrodsko s 26 zadrženými. Mezi lidmi, kteří skončili na záchytce, bylo také šest Slováků a jeden Kazachstánec.

Nocleh v protialkoholní záchytné stanici v Jihlavě stojí české občany i cizince 4000 korun. Pouhých 47 nocležníků zaplatilo na místě, a to celkem 67.100 korun. Od ostatních je provozovatel vymáhá právní cestou. Krajskou protialkoholní záchytnou stanici provozují Služby města Jihlavy od roku 1999.

zdroj: ČTK