Na Vysočině se můžete internetem objednat do všech nemocnic

Možnost elektronického objednávání pacientů do specializovaných ambulancí mají ode dneška všechny nemocnice zřizované Krajem Vysočina. Elektronický rezervační systém byl na Vysočině spuštěn ve spolupráci s partnery z Tchaj-wanu loni v červnu v jihlavské nemocnici. Letos v únoru následovala nemocnice v Pelhřimově. Teď mají stejnou možnost i pacienti nemocnic v Havlíčkově Brodě, Třebíči a Novém Městě na Moravě. Novinářům to dnes řekl Václav Jáchym z Krajského odboru informatiky.

Na Vysočině zatím podle něj využívá možnost elektronického objednávání na 5200 uživatelů. "Elektronický rezervační systém mají v Česku i některé další nemocnice, ale nemám informace, že by některý jiný kraj zapojil do podobného systému všechny jím zřizovaná zařízení," uvedl Jáchym.

Pacienti se mohou do ambulancí objednat telefonicky nebo prostřednictvím internetu. V kontaktním centru u vchodu do nemocnice si vyzvednou osobní čtyřmístný PIN kód. Na internetové stránce www.eAmbulance.cz si zvolí zdravotnické zařízení, vyberou oddělení nebo konkrétního lékaře a systém jim nabídne volné termíny. Pacient navíc může lékaři zanechat informaci o svých konkrétních zdravotních problémech. O potvrzení rezervace uvědomí pacienta sms zpráva nebo e-mail.
 
Elektronické objednávání umožňuje pacientům zvolit si nejen nemocnici, kde je ošetří, ale i konkrétního specialistu a termín. Počet ambulancí, které se do systému připojí, záleží podle Jáchyma na konkrétní nemocnici. V jihlavské nemocnici, kde byl projekt zahájen, jsou do systému elektronického objednávání zapojeny více než tři desítky odborných pracovišť.
 
zdroj: ČTK