Na Vysočině padaly teplotní rekordy, v H. Brodě bylo 33,7 stupně

Na Vysočině dnes meteorologové naměřili rekordní teploty na 11 stanicích, někde byla překonána maxima stará desítky let. Nejtepleji bylo v Havlíčkově Brodě, kde se rtuť teploměru zastavila na 33,7 stupně Celsia. Bylo to o čtyři desetiny více než ve stejný den roku 1921. ČTK to sdělil Peter Hruška z Českého hydrometeorologického ústavu v Brně. Více než 33 stupňů zaznamenaly i měřicí stanice v Hubenově, Kostelní Myslové a ve Velkém Meziříčí.

Maximální hodnoty dnes byly překonány rovněž v Černovicích, Dukovanech, Košeticích, Novém Rychnově, v obci Sedlec a ve Vatíně. V Přibyslavi na Havlíčkobrodsku, kde bylo dnes odpoledne naměřeno 31,6 stupně, byl vyrovnán deset let starý teplotní rekord pro tento den.
 
Ještě o něco větší horka budou na Vysočině zřejmě panovat v sobotu. Nejvyšší teploty podle Českého hydrometeorologického ústavu budou 31 až 35 stupňů Celsia. Hodně teplo by mělo být i v neděli, místy se už ale budou objevovat přeháňky a bouřky. Někde je mohou doprovázet kroupy a přívalové srážky.
 
zdroj: ČTK