Na Vysočině padaly kvůli bouřce stromy na silnice

Kvůli bouřkám v noci na dnešek zasahovali hasiči na Vysočině u jedenácti případů. V Jihočeském kraji noční bouřka poškodila trakční vedení na železniční trati mezi Rybníkem a Lipnem nad Vltavou na Českokrumlovsku a trať je bez proudu. Vlaky tu měly opět jezdit už dopoledne.

Hasiči na Vysočině nejčastěji odstraňovali stromy, které spadly na komunikace a bránily plynulému provozu. Šestkrát zasahovali hasiči na Jihlavsku, třikrát na Pelhřimovsku a dvakrát na Havlíčkobrodsku. Při zásazích nebyl nikdo zraněn. ČTK to dnes řekla mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

K první události vyjížděli hasiči v neděli krátce po 23:00 k obci Zhořec na Pelhřimovsku. Odstraňovali strom, který zastavil provoz na silnici. Na Jihlavsku likvidovali hasiči popadané stromy například u Luk nad Jihlavou, Kamenice nebo v Resslově ulici v Polné. Ve Věžnici na Havlíčkobrodsku padl po půlnoci strom na rodinný dům a na dráty elektrického vedení. Hasičům z Polné se ho podařilo odstranit kolem 03:30.
 
V jižních Čechách měl na svědomí úder blesku rozsáhlý požár. Ve Dvorci u Borovan na Českobudějovicku zapálil blesk krátce před 23:00 zemědělskou usedlost. Při požáru se zranili dva lidé a hmotná škoda je 1,2 milionu korun.
 
zdroj: ČTK