Na Vysočině dnes opět padaly teplotní rekordy

Na Vysočině dnes padaly teplotní rekordy. Nejvíc naměřili k dnešním 15:45 meteorologové v Kostelní Myslové na Jihlavsku, a to 25,5 stupně Celsia. Dosavadní rekord z roku 1962 měl hodnotu 25,2 stupně. Rekordy byly překonány i na pěti dalších stanicích v kraji, kde meteorologové naměřili teploty vyšší než 24 stupňů. ČTK to sdělil Mojmír Martan z brněnského pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu. 

Rekordní teploty pro tento den hlásí meteorologické stanice v Hubenově na Jihlavsku, ve Vatíně na Žďársku a Černovicích, Košeticích a Novém Rychnově na Pelhřimovsku. 

Během víkendu už na Vysočině podle meteorologů tak vysoké teploty nebudou. V sobotu má být většinou polojasno, odpoledne a večer oblačno, místy se objeví přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší odpolední teploty dosáhnou 20 až 24 stupňů. V bouřkách se ojediněle mohou vyskytnout přívalové srážky, kroupy nebo nárazový vítr. 
    
Ještě chladněji bude v neděli. Podle předpovědi má být oblačno až zataženo, místy slabý déšť nebo přeháňky. Nejvyšší denní teploty vystoupí jen na 13 až 17 stupňů. 
 
zdroj: ČTK