Na radnici probíhají vánoční koncerty

Tradiční adventní program opět plní gotický sál jihlavské radnice. Seznam koncertů otevřela 28. listopadu akce v režii předsedkyně sněmovny Miroslavy Němcové, která si pozvala čtveřici významných jihlavských žen ke společnému zdobení stromků. 

Návštěvníci přitom vyslechli koncerty žáků Základní umělecké školy v Jihlavě a vokální skupiny KrisKrosKvintet. Kromě předsedkyně Miroslavy Němcové stromky nazdobily manželka náměstka primátora Alena Chloupková, ředitelka ZUŠ Jihlava Dana Fučíková, manželka obchodního ředitele Pivovaru Jihlava Radka Šimůnková a manželka majitele Moravských kováren Lenka Penn.

Ve středu 30. listopadu následoval vánoční koncert žáků a pedagogů ZUŠ Jihlava, a 5. prosince koncert souboru MUSICA DOLCE VITA, kde zazněly adventní a vánoční skladby v podání harfenistky Zbyňky Šolcové, flétnistky Žofie Vokálkové a mezzosopranistky Daniely Demuthové. Tradicí se stalo i to, že na úvod koncertů zapalují zástupci radnice svíce na adventním věnci, tentokrát se této příjemné povinnosti ujal náměstek primátora pro oblast kultury Rudolf Chloupek.
 
Další koncert se odehraje 12. prosince v 18.00 hodin, kdy proběhne program Vánoční melodie dětem. Podrobný program v gotickém sále radnice, i na dalších místech, najdete zde.