Na konci měsíce začne blokové čištění silnic

Od soboty 31. března do konce května 2012 bude v Jihlavě probíhat blokové čištění města. Celkem se uklidí skoro 152 tisíc metrů komunikací včetně 3,4 tisíce kanalizačních vpustí.

Na úklid se použijí tři zametací stroje, dva kropící vozy a další technika na odvoz shrabaného materiálu a dopravního značení. Na ruční čištění bude přijato asi 30 brigádníků, celkem budou na čištění pracovat čtyři desítky lidí. „Loni za blokové čištění město zaplatilo 8,5 milionu korun. Tato zima byla mírnější, použilo se menší množství posypu, proto očekáváme, že účet bude tentokrát menší,“ poznamenal náměstek primátora pro oblast dopravy Josef Kodet.

Komunikace budou nejpozději týden před čistěním označeny dopravní značkou B 29 s podtabulkou „čištění města“ a s vyznačením data a značkou IP 25a – zóna zákazu stání. Respektování dopravního značení bude kontrolovat Městská policie Jihlava. Akci zajišťuje společnost Služby města Jihlavy, s.r.o.

Úklid samostatných chodníků v sídlištích a v pěších zónách začal ještě před zahájením blokového čištění v závislosti na počasí (částečně již probíhá). Rovněž některé komunikace se čistí v předstihu.

zdroj: ČTK