Na dopravním terminálu mohou začít práce

V Jihlavě má Centrální dopravní terminál zelenou. Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC) může začít pracovat na projektové dokumentaci.

V rámci projektového záměru Modernizace železniční stanice Jihlava – město bude komplexně přestavěno kolejiště a vybudována nová výpravní budova městského nádraží v Jihlavě. Projektový záměr je nezbytnou součástí pro realizaci Centrálního dopravního terminálu (CDT) Jihlava. Je to jeden z klíčových projektů města na příští roky.

Terminál by mohl být hotový v červnu 2023 a bude požádáno o dotaci sto milionů korun z IROPu. „Jihlava je současně připravena zajistit z vlastních zdrojů financování výstavby veřejné infrastruktury související s dopravním terminálem, která nebude předmětem dotace,“ uvedla mluvčí radnice Aneta Hrdličková.

„Centrální komise Ministerstva dopravy doporučila SŽDC projekt realizovat, proto jsme dnes mohli společně projednat reálné harmonogramy postupů prací,“ řekl náměstek primátorky pro oblast dopravy Petr Laštovička (ODS) a pokračoval: „V blízké době bude radě města předložena ke schválení aktualizovaná urbanisticko-architektonická studie CDT, na základě níž bude možné po dlouhých letech jednání a příprav pokračovat v další projektové přípravě a následné realizaci projektu.“

Foto ilustrační