Na dálnici D1 se dnes stala hromadná nehoda

Téměř na tři hodiny dnes uzavřela dálnici D1 hromadná nehoda mezi 96. až 98. kilometrem ve směru na Brno. Podle krajské policejní mluvčí na Vysočině Dany Čírtkové byl přibližně v 15:15 uvolněn jeden jízdní pruh. Oba jízdní pruhy byly zprovozněny kolem 18:15. Kolona dlouhá 13 kilometrů se jen velmi zvolna rozjíždí. Havarovalo kolem 50 aut. Nejsou však hlášena žádná vážnější zranění. V regionu jsou od rána sněhové přeháňky a silný nárazový vítr.

"Havarovaná vozidla se podařilo odsunout do odstavného pruhu. Přestože se kolona rozjíždí pomalu, řidiči by neměli sjíždět na objízdné trasy, které jsou velmi špatně sjízdné," řekla Čírtková.

Policisté v době uzavření dálnice odkláněli dopravu na 90. kilometru směrem na Humpolec, Pelhřimov a Jihlavu. Řidiči se na dálnici vraceli v Jihlavě na 112. kilometru nebo ve Velkém Beranově na 119. kilometru.

Mezi účastníky nehody byl také autobus společnosti Student Agency, který na 98. kilometru bočně narazil do zásahového vozu vyprošťovací firmy. ČTK to potvrdil jednatel firmy Václav Jakeš a opravil tak původní informaci, podle níž se nehoda stala ve směru na Prahu. V autobuse byly zraněny čtyři osoby, zranění při hromadné nehodě utrpěla řidička osobního automobilu.

Podle mluvčího Student Agency Aleše Ondrůje se nehoda stala kolem 12:30. "Společnost zajistila pro cestující z autobusu náhradní přepravu," uvedl Ondrůj.

Na Vysočině je počasí stále proměnlivé. Silný vítr tvoří na vozovkách sněhové jazyky a závěje. Policisté od rána do 18:00 evidují více než osm desítek dopravních nehod. Většinou se obešly bez zranění. Kvůli závějím a ledovce jsou úseky některých silnic nesjízdné, dopravu hlavně v kopcích komplikují uvízlé kamiony.

zdroj: ČTK