Na dálnici D1 objevili celníci padělky motorových pil

Desítky motorových pil v hodnotě přesahující milion korun zajistili v pátek odpoledne jihlavští celníci ve vozidle jedoucím po dálnici D1 ve směru na Prahu. Podrobnější kontrolou zjistili, že jde o padělky. O dalším postupu bude rozhodnuto na základě odborného posouzení, sdělila ČTK mluvčí Celní ředitelství Brno Lada Temňáková.

"Hlídka na dálnici se všimla plně naloženého Fordu Mondeo kombi s polskou státní poznávací značkou," uvedla mluvčí. Při kontrole automobilu celníci zjistili, že je plně naložen motorovými pilami podobnými značce Stihl. Zástupce společnosti Stihl podle mluvčí potvrdil, že jde o padělky. "Osádka vozu - Maďar a dva Rumuni - uvedli, že pily údajně nakoupili v Budapešti od Vietnamce a v Polsku je hodlali s příbuznými prodávat na trzích," dodala Temňáková.

V autě celníci zajistili 59 motorových pil označených způsobem zaměnitelným s provedením ochranné známky a průmyslovým vzorem německé společnosti Andreas Stihl AG &Co. KG. Prodejní hodnota originálů by činila přibližně 1,155 milionu korun.

zdroj: ČTK