Muže z Třebíčska zastřelil přítel dcery, fingoval sebevraždu

Kriminalisté objasnili úmrtí 48letého muže z malé obce u Moravských Budějovic na Třebíčsku. Zastřeleného otce našel 2. května doma jeho desetiletý syn. Případ vypadal jako sebevražda. Posléze se ukázalo, že muže střelil do hlavy brokovnicí bývalý přítel jeho dcery. Přiznal se a ode dneška je ve vazbě. Za vraždu, na kterou se předem připravil, mu hrozí vězení až na dvacet let. Novinářům to dnes řekl kriminalita Pavel Kubiš.

Podezřelý pětatřicetiletý muž z Moravských Budějovic byl už dvakrát trestán, a to i kvůli nebezpečnému pronásledování. "Byl několikaletým přítelem dcery zemřelého a v jejich domě poslední rok žil. Před několika měsíci se s jeho dcerou rozešel," uvedl Kubiš. K vraždě muže zřejmě vedly osobní spory. Na místě činu nechal vražednou zbraň i dopis na rozloučenou, psaný jménem zemřelého. Brokovnice patřila zavražděnému.
 
"Na počátku to vypadalo jako jednoznačná sebevražda," uvedl Kubiš. Takovou možnost nevyloučila ani pitva. Posléze se začaly objevovat drobné nejasnosti. Kriminalisté nechali tento týden tělo zemřelého exhumovat a pak byla provedena druhá pitva. Podezřelý byl zadržen minulou středu. Po několikahodinovém zapírání se k vraždě přiznal.  
 
Muž věděl, že otec bývalé přítelkyně má doma legálně lovecké zbraně. Několik dnů před vraždou jednu i s náboji z domu tajně odnesl a schoval ji na zahradě v přístřešku. Po ránu 2. května si tam na muže počkal a střelil ho zblízka do hlavy. Pak utekl.
 
Podezřelý muž už byl trestán. Poprvé za výtržnictví a ublížení na zdraví a před dvěma lety za omezování osobní svobody a nebezpečné pronásledování, stalking, čehož se dopustil na Znojemsku. "Dostal také podmíněný trest, ale byl amnestován," řekl kriminalista.
 
Na Vysočině letos kriminalisté vyšetřovali tři vraždy, všechny se jim podařilo objasnit.
 
zdroj: ČTK