Miluji výzvy, říká o svých uměleckých dílech ve světě šperku uznávaný klenotník Richtr

Toužíte po opravdovém uměleckém díle ve světě šperku nebo chcete jen okouzlit svou lásku a zoufale si lámete hlavu čím? Odpověď je jednodušší než si možná myslíte. Stačí zabrousit na zbrusu nové internetové stránky www.zlatnikrichtr.cz, kde najdete malou ochutnávku toho, jaké unikátní šperky v dílně klenotníka a zlatníka Jiřího Richtra vznikají.

Navíc si můžete být jistí, že pokud se na Jiřího Richtra obrátíte i s tím sebeoriginálnějším přáním, co se světa šperku týče, předem vám vaše představy splní více než dokonale. Práci se šperky a klenoty se věnuje už více než 15 let. Navštívit ho můžete i v jeho centrále v Nové Říši. Obci, vzdálené deset kilometrů od historické Telče.

„Když jsem v roce 1995 začínal, už tehdy jsem měl jasnou představu, čeho chci v oboru dosáhnout. Abych se zařadil mezi absolutní špičku, musel jsem na sobě neustále pracovat, tak jak je tomu i teď. Není totiž spokojenějšího klenotníka, než když se k němu každý zákazník vrací,“ vysvětluje.
 
Protože postupem času ale začal zjišťovat, že v Česku nemůže poznat techniky zabývající se například zasazováním diamantů na mistrovské úrovni, vrhl se do samostudia zahraničních knih a postupů starých zlatnických a klenotnických mistrů.
 
„V roce 2001 jsem si otevřel vlastní zlatnickou dílnu. Tehdy ještě v domě svých rodičů,“ vzpomíná na začátky nového tisíciletí Richtr. Začal tehdy pracovat převážně pro menší zlatnictví jako opravář šperků a naplno rozjel designování nových klenotů.
 
Jeho schopnosti v oboru zasazování drahých kamenů a výrobě luxusních šperků začaly být natolik kvalitní, že si jeho klenoty stále častěji objednávají i investoři sídlící za hranicemi České republiky. 
 
„Díky těmto zákazníkům, kteří milují lov, jsem se dostal k výrobě loveckých šperků. Stala se pro mě vášní a věnuji jim stále více času, vysvětluje. Odměnou pro něj byl i článek v časopise Myslivost, který mu pomohl rozšířit už tak rozšířené portfolio zákazníků. 
 
Novoříšský zlatník a klenotník v jedné osobě miluje výzvy, i proto se rozhodl jako jeden z prvních vůbec zdokonalit svou dílnu natolik, aby se nejen svou prací ale i moderními technologiemi vyrovnal nejlepším klenotnickým dílnám vůbec.
 
„Od roku 2009 se proto mohu naplno věnovat v nové zlatnické dílně návrhům a vývoji těch nejdokonalejších šperků. Mistrovskou kvalitu zpracování šperku dosahuji díky dokonalé souhře nejmodernějších technologií a tradiční klenotnické ruční práce. Každý šperk, který opouští mou klenotnickou dílnu, je jedinečný originál. V současné době se můžu plně věnovat výrobě šperků od luxusních klenotů přes snubní prsteny, lovecké šperky, dětské náušnice až po šperky na denní nošení,“ nastiňuje pestrou škálu uměleckých děl ve světě šperku Jiří Richtr závěrem.