Kriminalisté odhalili přímo ve Žďáru nad Sázavou varnu pervitinu

Kriminalisté odhalili minulý týden ve Žďáru nad Sázavou varnu pervitinu a zadrželi dva muže a jednu ženu. Muži jsou trestně stíháni, jeden z nich byl vzat do vazby. Pokud se prokáže, že drogy vyráběl, hrozí mu až desetileté vězení, druhému obviněnému až pět let odnětí svobody. ČTK to sdělila policejní mluvčí Monika Pátková. 

Kriminalisté při domovní prohlídce ve středu 16. dubna večer v jednom z bytů činžovního domu v Brodské ulici zajistili kompletní varnu včetně chemikálií, laboratorního skla a obalů od léků potřebných k výrobě. "Hotovou drogu kriminalisté na místě nezajistili, protože její výroba se právě nacházela v poslední fázi," uvedla mluvčí. Při zadržení podezřelých použili kriminalisté donucovacích prostředků. 
    
Oba zadržení muži byli v minulosti soudně trestáni. Pětačtyřicetiletý muž je dlouholetým uživatelem a zkušeným výrobcem pervitinu. V minulosti byl několikrát odsouzen pro majetkovou a drogovou trestnou činnost. Jeho třiadvacetiletý komplic je rovněž uživatelem pervitinu a v minulosti byl odsouzen pro násilnou a majetkovou trestnou činnost. Jednatřicetiletá žena, která byla společně s muži zadržena, je uživatelka pervitinu a na výrobě drogy se nepodílela. 
    
Kriminalisté také zjistili, že pervitin se v uvedeném bytě vařil opakovaně a starší ze zadržených navíc drogu vyráběl i na dalších místech ve Žďáru nad Sázavou a jeho okolí. 
 
zdroj: ČTK