Kraj Vysočina vydá 81 mil. Kč za přestavbu silnice u Třebíče

Kraj Vysočina se ještě letos chystá zahájit dvě akce na silnicích celkem za 148 milionů korun. Narovnána bude silnice z třebíčské Rafaelovy ulice do Pocoucova. Druhá investice se týká několika kilometrů silnice mezi Světlou nad Sázavou a Dolním Městem. Tato stavba je součástí většího projektu na zlepšení spojení této oblasti s dálnicí D1. Zhotovitele zakázek dnes vybrala krajská rada. Práce by mohly začít na podzim, řekl ČTK náměstek hejtmana Libor Joukl (ČSSD).

Neúspěšní uchazeči o zakázky mají patnáctidenní lhůtu na odvolání. "Pokud se nikdo neodvolá, budeme předávat staveniště," uvedl Joukl. Protože v zimě mají být silnice průjezdné, náměstek předpokládá, že na podzim dělníci zajistí přípravné práce a naplno se stavby rozjedou zjara. Na oba projekty by kraj měl čerpat evropskou dotaci.
 
Zakázku na přestavbu necelých dvou kilometrů silnice II/360 do Pocoucova získala firma Colas CZ, která nabídla cenu 81,2 milionu korun bez DPH. Nabídek přišlo celkem deset, dva uchazeči byli později vyřazeni, protože podle kraje neprokázali kvalifikační předpoklady. O modernizaci silnice II/347 ze Světlé nad Sázavou do Dolního Města se ucházelo šest firem, i u této zakázky byli dva zájemci vyřazeni kvůli neprokázání kvalifikace. Vyhrálo sdružení firem M-SILNICE a Swietelsky s cenou 66,7 milionu korun bez DPH.
 
Kraji patří skoro 4600 kilometrů silnic II. a III. třídy. Na jejich letošní obnovu má v rozpočtu přes 400 milionů. Další peníze používá na financování dotovaných projektů. Vloni plynulo do krajských silnic Vysočiny 800 milionů korun.
 
zdroj: ČTK