Jak si nejlépe vybrat módní boty na kolo

Důvodů pro pohyb na kole je více: možnost zlepšit fyzickou kondici, pohybovat se příjemným tempem na zdravém vzduch, nebo se vyhnout dopravní zácpě či přeplněné MHD. Mnoho lidí, především pak žen, pak často řeší důležitou otázku: Co si vzít na kolo na sebe. Pokud chceme mít správný "cyklistický look", nesmíme zapomenout i na velmi důležitou součást, kterou jsou boty.  

Mluvíme zde samozřejmě o rekreačním a „městském ježdění na kole, kde můžeme být v módě a obouvání kreativnější a není na místě omezovat se pouze na klasické tenisky. „Důležité je, aby dámské cyklistické boty byly pohodlné, a dobře seděly na noze, bez obavy, že spadnou nebo se o něco zachytí. Pozornost věnujme podrážce, měla by mít dezén s perforací, aby byla zajištěno stabilní posazení na pedálu, říká Veronika Sajdoková z CCC.

Sportovní elegance

Šněrovací bílé tenisky ovládly přehlídková mola. Nenosí se jen ke sportovnímu stylingu. Úspěšně je můžeme obout k sukni typu chino a košili nebo saku, a sportovnějšího vzhledu docílíme, pokud použijeme červené tkaničky (konce tkaniček zasuneme do boty, aby se nezamotaly do ozubeného kola). 

Futuristické boty na kolo

„Silným trendem aktuální sezóny je futurismus, inspirace technikou, vesmírnými formami a barevností. Proto jsou módní takové ozdoby jako třpytky, flitry, stříbro a zdobení cvočky. Metalické jazzovky neboli šněrovací pantofle, vypůjčené z mužského šatníku budou výrazným doplňkem ke vzdušné sukni nebo bílé košili. Mohou oživit váš obchodní oblek nebo přidat smělosti formálním, ženským šatům,“ vysvětluje Veronika Sajdoková z CCC.

Ploché pantofle nebo vysoké podpatky?

Rychlý způsob jak si přidat několik centimetrů a pohodlná volba na kolo jsou boty na ploché platformě. Vyšší podrážka poskytne dobré odpružení. V této podobě seženeme sandály, jazzovky a tenisky. Hitem jsou pohodlné a elegantní slaměné boty na platformě, neboli textilní boty na pletené podrážce ze šňůrek. Další možností jsou sandály tzv. birkenstoky, které jsou součástí trendu normcore a nejvíce se hodí k džínům a k tričku.

Žena může i na kole vypadat šik a znalost trendů vám pomůže při výběru vhodného setu. Pokud chceme vypadat tak dobře, jak se cítíme při jízdě na kole, zvolme si módní a pohodlné boty.