Hudečkův festival v M. Budějovicích zahájí Melody Makers

Koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers zahájí v pátek 23. srpna na zámeckém nádvoří v Moravských Budějovicích šestý ročník hudebního festivalu Václav Hudeček a jeho hosté. Festival potrvá do neděle a návštěvníkům nabídne mimořádně pestrý program. Novinářům to dnes řekl houslový virtuos a hlavní protagonista festivalu Václav Hudeček.

V sobotu odpoledne je v kostele sv. Jiljí na programu Hudečkův koncert se Stamicovým kvartetem. Večer se na zámeckém nádvoří uskuteční koncert komorního orchestru Barocco sempre giovane. Festival vyvrcholí v neděli večer na zámeckém nádvoří koncertem s názvem Od muzikálu přes operetu k opeře. Diváci uslyší slavné muzikálové melodie, skladby pro housle a orchestr i operní a operetní árie. Václava Hudečka, tenoristu Aleše Brisceina a sopranistku Michaelu Katrákovou doprovodí Jihočeská komorní filharmonie řízená Janem Kučerou.
 
Přehlídka je vedle mezinárodního festivalu Petra Dvorského v nedalekých Jaroměřicích nad Rokytnou dalším hudebním festivalem na Vysočině, jehož patronem je špičková umělecká osobnost. Náklady na festival dosáhnou podle starosty Vlastimila Bařinky přibližně 1,5 milionu korun. Drtivou většinu hradí sponzoři, město má v rozpočtu vyhrazeno 150.000 korun. "Kromě velkých sponzorů se na festival skládají i místní drobní podnikatelé, to mě velmi dojímá," řekl Hudeček.
 
Úvodní dva ročníky festivalu pořádala ve spolupráci s městem brněnská agentura ArsKoncert, která však poté pořadatelskou funkci vzdala. Radnice se rozhodla festival pořádat dále sama prostřednictvím městského kulturního střediska. Podle Hudečka by se festival za příznivých finančních podmínek mohl rozšířit i do dalších měst na Vysočině.
 
Všechny informace o programu zájemci najdou na webových stránkách.
 
zdroj: ČTK