Hořel sklad zábavní pyrotechniky

Ve Žďáru nad Sázavou v ulici Bratří Čapků hořelo dnes ve skladu zábavní pyrotechniky. Obyvatele sídliště ani předškoláky z nedaleké mateřské školy s kapacitou téměř 700 dětí podle mluvčí krajských hasičů Petry Musilové nebylo nutné evakuovat. Na místě zasahovalo šest hasičských jednotek. Oheň se hasičům podařilo zcela zlikvidovat kolem 14:30. Nikdo nebyl zraněn, škoda je předběžně odhadnuta na 800.000 korun, řekla ČTK mluvčí.

Požár na sídlišti U průmyslové školy byl ohlášen v 08:45. Hasiči ho lokalizovali kolem 11:00. Vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Požárem zasažená plocha má rozlohu asi 80 čtverečních metrů. Hasiči skladiště odvětrávali přetlakovou ventilací.

Policejní pyrotechnik příčinu vzniku požáru stále vyšetřuje. Podle žďárské policejní mluvčí Petry Šmídové z dosavadních výsledků vyšetřování vyplývá, že v době vzniku požáru byl ve skladu jeho majitel ještě s jedním člověkem a požár vznikl při manipulaci s pyrotechnikou.
 
Podle starostky Dagmar Zvěřinové bude radnici zajímat, zda uskladněná pyrotechnika nepřesáhla povolené množství. Podle majitele skladu a zároveň firmy na profesionální ohňostroje Luboše Smištíka fungoval objekt pouze jako příruční sklad. "V něm může být maximálně 300 kilogramů pyrotechniky, podobně jako třeba v obchodních domech. To množství nebylo překročeno," řekl Smištík ČTK. Ve skladišti podle něj nebyl žádný zaměstnanec.
 
zdroj: ČTK