Hejtman Jiří Běhounek se setkal s úspěšnými olympioniky

Patnáct medailí přivezli mladí sportovci Kraje Vysočina z letní olympiády dětí a mládeže ve Zlínském kraji. Všichni úspěšní medailisté se setkali s hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem, který jim za reprezentaci kraje osobně poděkoval. K nejúspěšnějším sportovcům – olympionikům letos patřili orientační běžkyně Tereza Čechová, plavkyně Tereza Duchoslavová a cyklistka Tereza Neumannová. 

„Tereza Neumannová bude navíc Kraj Vysočina reprezentovat i na zimní olympiádě dětí a mládeže, a to minimálně v rychlobruslení,“ informovala radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová.
 
„Největší odměnou za tvrdý trénink je medaile. Existuje ale i jiný pohled na sportovní nadšení a elán. Jako lékař oceňuji všechny pohybové aktivity, podněty, které nutí mladé lidi k rekreačnímu pohybu a ke zdravému životnímu stylu. Pravdou je, že co se v mládí naučíš, z toho budeš v dospělosti jen těžit a zdraví máme jen jedno,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Sportovci od něj dostali malou pozornost v podobě sportovních batohů s potravinovými doplňky, naopak hejtman dostal o stříbrných volejbalistek olympijský míč s jejich podpisy. Za úspěchem mladých sportovců je nejen jejich talent a píle, ale především dobré vedení jejich trenérů, podpora rodiny a finanční spoluúčast sponzorů včetně Kraje Vysočina.