Do konce roku 2014 skončí v Jihlavě hazard

Jihlavští zastupitelé jednomyslně vystoupili proti hazardu. Při svém posledním jednání všichni přítomní zvedli ruku pro rozšíření vyhlášky, která poslední den roku 2014 „vypne“ všechna hazardní zařízení ve městě.

Jihlavští zastupitelé jednomyslně vystoupili proti hazardu. Při svém posledním jednání všichni přítomní zvedli ruku pro rozšíření vyhlášky, která poslední den roku 2014 „vypne“ všechna hazardní zařízení ve městě. Rozpočet města tím přijde asi o 5 milionů korun ročně z poplatků. „Jihlava tyto peníze oželí. Škody a neštěstí jednotlivců i celých rodin jsou nepoměrně vyšší. To nechceme podporovat,“ vyjádřil se k tématu primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal. Razantní postup městu umožnily změny v legislativě.

Krajské město Vysočiny omezilo výherní hrací přístroje (VHP) vyhláškou už v roce 2008. Jejich počet z původních 480 kusů záhy klesnul na současných 23 přístrojů. Zásadně se pak ale zvýšil počet takzvaných videoloterijních terminálů (VLT), nad kterými město nemá moc a které povoluje ministerstvo financí. Z 88 kusů v roce 2008 stoupnul počet na dnešních 518 „beden“. V provozu je tak 541 zařízení, povolení je však vydáno více než 900 zařízení. „To je na padesát tisíc obyvatel města číslo víc než k zamyšlení. Jihlavě se začíná říkat Las Vegas Vysočiny. O to nestojíme,“ doplnil primátor Jaroslav Vymazal.

www.jihlava.cz