Den Austrálie a eurobankovka Zoo Jihlava už tuto neděli

Přijďte v neděli 26. ledna do Zoo Jihlava na mimořádný den věnovaný Austrálii. Ve vzdělávacím centru PodpoVRCH bude od 10:00 do 15:00 hod. připraveno malování na obličej, soutěže, hry a výtvarné aktivity pro děti. Od 15:00 do 16:00 hod. pak bude následovat čtení pohádek a hra na didgeridoo od Matěje Koláře.

V expozici Australská farma pak budou mít zoologové připraveno povídání o australských zvířatech v 10:30, 12:30 a v 14:30 hod. Soutěživí návštěvníci se budou moci zúčastnit i speciálního australského kvízu o suvenýrové eurobankovky!

Na australské farmě od 10:00 do 15:00 hod. bude probíhat asi největší tahák celého australského dne. Tím bude prodej prvního vydání suvenýrové eurobankovky Zoologické zahrady Jihlava s nulovou nominální hodnotou.

Sběratelské bankovky Euro Souvenir Zoologické zahrady Jihlava jsou vyrobeny v Paříži stejnou firmou a technologií jako skutečné eurobankovky. Každý kus, který má nulovou nominální hodnotu, bude unikátní díky pořadovým číslům, tak jako to mají skutečné peníze. Bankovky byly vydány v nákladu 5.000 kusů.

„Výběr motivu pro tento specifický a originální suvenýr nebyl v našem případě vůbec složitý, protože naše zoo se dlouhodobě specializuje na chov kočkovitých šelem, primátů a terarijních živočichů. Na suvenýrovou eurobankovku jsme tak vybrali tři druhy zvířat, které Zoo Jihlava koordinuje v rámci Evropského záchovného programu (EEP). Jde o klokánka králíkovitého Ogilbyova (Bettongia penicillata ogilbyi), kočku slaništní (Leopardus geoffroyi) a krokodýla siamského (Crocodylus siamensis),“ vysvětluje ředitel Zoo Jihlava Jan Vašák a doplňuje: „Propojení se dnem Austrálie nás napadlo díky tomu, že klokánek králíkovitý Ogilbyiův je kriticky ohroženým druhem australského zvířete, je jedním ze tří zvířat na eurobankovce a navíc celý australský kontinent je v současnosti sužován mohutnými lesními požáry.“

https://zoojihlava.cz/

Foto ilustrační. Zdroj: pixabay.com