Cyklistu, který po hádce postřelil řidiče, jihlavská policie našla

Policie našla cyklistu, který ve středu v Jihlavě po hádce postřelil šestašedesátiletého řidiče osobního auta plynovou pistolí. Incident se stal v Havlíčkově ulici. Zraněný muž byl převezen na ošetření do nemocnice, cyklista ujel. Z útoku policie podezřívá šestapadesátiletého muže z Jihlavska, sdělila ČTK jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté případ vyšetřují pro podezření z výtržnictví...

Policie našla cyklistu, který ve středu v Jihlavě po hádce postřelil šestašedesátiletého řidiče osobního auta plynovou pistolí. Incident se stal v Havlíčkově ulici. Zraněný muž byl převezen na ošetření do nemocnice, cyklista ujel. Z útoku policie podezřívá šestapadesátiletého muže z Jihlavska, sdělila ČTK jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Policisté případ vyšetřují pro podezření z výtržnictví. "Není ale vyloučeno, že bude právní kvalifikace ještě na základě výsledků dalšího prověřování změněna," uvedla mluvčí.
 
Řidič auta a cyklista se zřejmě dostali do rozepře při jízdě v Okružní ulici. Blízko školy v Havlíčkově ulici pak řidič cyklistu předjel a zastavil. Začala hádka. "Během stupňujícího se konfliktu cyklista vyndal z tašky plynovou pistoli a na druhého muže vystřelil," uvedla mluvčí. Zraněnému pomohl kolemjdoucí.
 
zdroj: ČTK