Charitní Klubíčko bude více vzdělávat předškoláky

Od 1. července 2013 definitivně odstartoval na „Klubíčku“ při Oblastní charitě Jihlava nový projekt, který nese název „Pojďte s námi do školky“. Vznikl na základě spolupráce s organizací „Člověk v tísni“ a má celorepublikový rozsah. V každém kraji se po dobu dvou let bude realizovat na vybraných pracovištích předškolní příprava dětí ve věku 3 – 5 ti let a podporovat spolupráce s rodinami předškoláků.

„Termíny odstartování projektu se několikrát posunuly a vůbec nebylo jisté, jestli nám to všechno vyjde. Nakonec vše dobře dopadlo a mohli jsme začít. Museli jsme ale udělat i personální změny a upravit úvazky pracovníků,“ vysvětluje Vladislav Hamršmíd, vedoucí sociální služby.
 
Program Klubíčka je zachován ve stejném formátu jako dřívější projekt, bude ale více zaměřen na vzdělávání dětí. Kromě toho může nový projekt nabídnout více výjezdových, vzdělávacích, volnočasových  ï kulturních akcí. Pro uživatele bude pravidelně k dispozici tělocvična a počítá se i s dramaterapií.
 
„Úplnou novinkou v našem projektu je ale zajištění vzdělávání pracovníků, kteří působí v sociálních službách a pedagogických pracovníků - především z mateřských škol. Budeme pořádat pravidelná školení, jejichž lektoři budou pracovníci z organizace „Člověk v tísni,“ říká Eva Janderková, zástupkyně vedoucího Klubíčka.
 
Projekt „Pojďte s námi do školky“ má tedy za sebou úspěšný start a jeho konec je datován na 30. červen 2015. Je podporován Evropským sociálním fondem a realizován pod hlavičkou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.