Charita Jihlava ocení nejlepší dobrovolníky

Oblastní charita Jihlava se chystá ocenit dobrovolníky za jejich celoroční nezištnou službu druhým. Tradiční akce „Dobroch“ se bude konat ve středu 11. prosince od 18.00 hodin v jihlavském Chilli Cafe-baru a je otevřena veřejnosti.  

„Dobroch je akcí, kterou pořádáme již podeváté začátkem prosince při příležitosti mezinárodního dne dobrovolnictví. Chceme tím vyjádřit naši vděčnost všem dobrovolníkům, s nimiž je uzavřena smlouva pod dobrovolnickým centrem Oblastní charity Jihlava. Dobrovolníci pod naším centrem pracují v jednotlivých službách jihlavské Charity, ale také v jiných organizacích v Jihlavě, např. Život 90, v Domově pro seniory Stříbrné terasy, v Nemocnici Jihlava ad., “ říká Roman Mezlík, vedoucí dobrovolnického centra.
 
Svou účast na Dobrochovi přislíbil primátor města Jihlavy Jaroslav Vymazal, náměstek primátora Josef Kodet, ale také radní Kraje Vysočina Petr Krčál a vedoucí odboru sociálních věcí Kraje Vysočina Jiří Bína.
 
První tři nominovaní dobrovolníci s nejvyšším počtem hlasů budou oceněni cenami, z nichž první získá tradiční keramickou sošku „Dobrocha“.
 
Kulturní program zajistí skupiny Preston a Můj milý Deníčku. Zvána je i veřejnost.
 
„Jsme rádi, že dobrovolnictví v Jihlavě rok od roku nabývá na významu. Dobrovolníci se stávají plnohodnotnými členy pracovních týmů sociálních i zdravotních služeb a přispívají tak ke kvalitnímu poskytování těchto služeb potřebným,“ dodává závěrem R. Mezlík.