Právě se nacházíte:

Čeřínek zasněžují

Lyžařský areál Čeřínek u Jihlavy je na prodej. To avizovala v polovině března firma Autonot provozující na kopci Čeřínek vlek. Ale nakonec potáhne i letošní sezonu. 

„Potencionálního kupce už máme, ale odprodej se ještě neuskutečnil. Domluvili jsme se, že tuto sezonu budeme mít ještě my, aby se budoucí majitel seznámil s provozem vleku přes zimu," uvedl zástupce provozovatele Lyžařského areálu Čeřínek Vladimír Mátl.

Firma se chystá odprodat vlek a zařízení spojená s jeho provozem. Samotná sjezdovka se nachází na pronajatých pozemcích, budoucímu provozovateli Autonot postoupí nájemní smlouvy. Cenu vleku Mátl prozradit nechtěl.

Sjezdovka na Čeřínku momentálně zasněžuje. Lyžaři si sem budou moci přijít zasjezdovat zřejmě před začátkem vánočních prázdnin. „Chceme udělat co nejvíce technického sněhu, protože při provozu se do-sněžuje špatně. Předpověď počasí vypadá slibně," poznamenal Mátl. Sjezdovka stále shání brigádníky, kteří by pomáhali na svahu.

Od středy jede i sjezdovka na Šacberku u Jihlavy. Ta spustila provoz minulý týden. Začátkem týdne však Šacberk provoz přerušil, aby si mohl vyrobit další zásobu technického sněhu. Za dva dny na svahu přibylo třicet centimetrů.

Tento týden na Vysočině zahajuje sezonu i vlek na Harusově kopci a Fajtově kopci na Žďársku a Křemešník na Pelhřimovsku. Provoz chce příští týden zahájit také sjezdovka v Lukách nad Jihlavou. Aktuální informace naleznou zájemci na webových stránkách lyžařských areálů.