Celníci zadrželi ozbrojeného muže, po kapsách měl heroin

Až 30 dávek drogy by bylo možné vyrobit ze zadrženého množství heroinu, který předevčírem objevili jihlavští celníci u Makedonce cestujícího po dálnici D1.

V pondělí v odpoledních hodinách kontrolovala mobilní hlídka celníků vozidla na dálnici D1 ve směru na Prahu. Ke kontrole si vytipovala vůz Seat Leon s českou státní poznávací značkou, ve kterém cestovali tři muži. Na nejbližším parkovišti zkontrolovala jejich totožnost - jednalo se o dva Srby a jednoho Makedonce.

Následně celníci provedli orientační stěry na přítomnost drog ve vozidle. Protože test reagoval pozitivně na přítomnost drogy, převezli vůz i cestující na celní úřad do Jihlavy. Při důkladné osobní prohlídce celníci u mužů našli tři nože, „boxer“, kapesní digitální váhu, lžíci a dva sáčky s neznámou krystalickou látkou. Jeden z nich byl ukryt v podšívce bundy Makedonce. Látka ve dvou nezávislých orientačních testech reagovala pozitivně jako heroin.

Při kontrole vozidla služební pes označil pouze místo Makedonce převážejícího drogu. Další prohlídka vozidla již byla negativní. Celníci předali cizince Policii ČR a muž ještě téhož dne skončil v cele předběžného zadržení. Za jeho jednání mu hrozí obvinění z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za který může být potrestán peněžitým trestem případně i trestem odnětí svobody až na pět let.

zdroj: ČTK