Bývalý voják údajně znásilnil dvě malé děti, matkám dával peníze

Bývalého vojáka podezřívá policie ze znásilnění dvou malých dětí, včetně holčičky staré 1,5 měsíce. S matkami se seznamoval na internetu, za sexuální styk s jejich potomky jim nabízel peníze. Kriminalisté z Vysočiny vyšetřují třiačtyřicetiletého muže ze západních Čech také kvůli 16 případům znásilnění nezletilých dětí ve stádiu přípravy. Muž je ve vazbě, hrozí mu vězení až na 12 let, řekl dnes novinářům Pavel Kubiš z krajského policejního ředitelství. Stíhána je rovněž dvacetiletá matka holčičky.      

Muž se snažil prostřednictvím internetu seznamovat s matkami malých dětí po celé republice. Zajímal se hlavně o děti do deseti let. Zaměřoval se zejména na Brno, kde podle policie měl také styk s holčičkou ve stáří 1,5 měsíce. Umožnila mu to dvacetiletá matka dítěte zhruba za 500 korun. "Nemělo jít o klasickou soulož, mělo jít pravděpodobně o orální styk," upřesnil kriminalista. Stalo se to v autě obviněného muže. Stejná žena se nabídla, že mu ještě obstará čtyřletou holčičku, mezitím byl ale podezřelý muž zadržen. 

Za znásilnění policie považuje i to, když bývalý voják jinou osobu přes internet nabádal ke znásilnění devítileté holčičky. 
    
Muž se zaměřoval na sociálně slabší matky, řadu z nich na internetu oslovoval vícekrát. Jedné ženě nabídl za sexuální styk s roční holčičkou 70.000 korun, ale neuspěl. Matkám říkal, že dětem mohou dát do pití nějaké prášky nebo je mohou opít, aby nic nevěděly. Jeho nabídky odmítaly. 
    
Obviněný se podle policie hájí tím, že sám chtěl rozkrýt obchod s dětmi. "Nedokázal však vysvětlit, proč u žen, které ho opakovaně odmítly, znovu zvyšoval finanční nabídky," řekl kriminalista. 
    
Na muže upozornila policii loni v lednu matka z Jihlavy. "Nabídl jí finanční hotovost za to, když bude moci mít sexuální styk s jejím dvouletým synem," uvedl Kubiš. Kriminalistům se následně podařilo odhalit totožnost muže, který byl v minulosti příslušníkem útvaru speciálních operací vojenské policie; u armády skončil asi před sedmi lety. Zadržen byl v Brně. Protože má speciální výcvik, asistovala při jeho zadržení zásahová jednotka. 
    
Při domovních prohlídkách našla policie u bývalého vojáka dětskou pornografii. "Tato videa a fotografie i rozesílal dalším osobám," podotkl kriminalista. Doma měl také také legálně držené zbraně a vojenský materiál, který však nebyl oprávněn vlastnit. Proto ho policie nyní stíhá i kvůli nedovolenému ozbrojování. 
 
zdroj: ČTK