Blíží se dušičky, pozor na zloděje!

Zloději se neštítí ničeho, nepřestanou ani v době vzpomínek na zesnulé, kdy se naopak jejich aktivita zvyšuje. Cílem jsou věci „vystavené“ v autech zaparkovaných u hřbitovů, i odložené kabelky a jiné cennosti při práci na úpravě hrobů. 

 

Zvyšuje se provoz na silnicích, kdy přibývá tzv. svátečních řidičů. Policie České republiky proto apeluje na opatrnost v provozu a parkování i při pohybu na pietních místech.
 
Období kolem tzv. „dušiček“ tj. 2. listopadu, již klepe na dveře. Lidé, přijíždějící na hřbitov v automobilech, by si měli uvědomit, že interiér automobilu je jako výkladní skříň. Proto veškeré mobily, fotoaparáty, kabelky, peněženky, oblečení nebo jiné cennosti nenechávejte na sedadlech, popřípadě ani v zavazadlovém prostoru. Auto u hřbitova zůstává bez dozoru a než se k němu vrátí majitel, mnohdy toho využije zloděj a „nabízené“ věci si vezme. Nejen že se vám ztratí věci z automobilu, ale dojde ještě k jeho poškození. 
 
Vaše věci nejsou v bezpečí ani v době, pokud si je vezmete sebou na hřbitov. V okamžiku, kdy svoji kabelku nebo jinou cennost jen na chvíli odložíte na okraj hrobu a jdete zapálit svíčku, stává se Váš majetek velmi snadným cílem pro zloděje.
 
V tomto období nejsou problémem jen zvýšené počty krádeží u hřbitovů, ale i zvýšený provoz na silnicích. Policisté v těchto dnech zvýší dohled nad silničním provozem a také policejní hlídky v místech, kde se nacházejí hřbitovy, budou zajišťovat kontrolu parkovišť.
 
Všechny tyto účastníky silničního provozu upozorňujeme, jezděte opatrně, zbytečně nespěchejte, na cestu se vydávejte odpočatí. Pamatujte, že je tu již podzim a proto mohou být silnice namrzlé, či pokryté mokrým listím, ráno jsou časté mlhy. Vám všem přejeme šťastný návrat do Vašich domovů.