Auto skončilo v rybníku, pět lidí se zranilo

Při havárii osobního auta u Telče na Jihlavsku bylo v úterý večer zraněno pět mladých lidí, z toho tři těžce. Auto skončilo po nárazu do stromu v rybníku. Zranění byli převezeni do nemocnice. Dechová zkouška u řidiče neprokázala požití alkoholu. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 50.000 korun. Příčinu a okolnosti dopravní nehody vyšetřují policisté. ČTK to sdělila jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Nehoda se stala v úterý kolem 19:30. "Řidič po projetí zatáčky vjel na krajnici, kde dostal smyk. Po nárazu do stromu bylo auto odraženo do rybníka a celé se ponořilo do vody," uvedla mluvčí. Nehodu viděli dva procházející lidé. Oba skočili do vody, pomohli zraněné osádce ven z potápějícího se vozidla, poskytli zraněným první pomoc a přivolali záchranáře.

Jednadvacetiletý řidič byl převezen do jihlavské nemocnice. Jeho stejně starý spolujezdec byl s těžkým zraněním letecky transportován do nemocnice v Českých Budějovicích. Patnáctiletá dívka byla s těžkým zraněním letecky převezena do brněnské nemocnice. Další zraněné dívky ve věku 15 a 16 let skončily v nemocnici v Jihlavě.
 
Policisté žádají případné svědky nehody, aby se přihlásili na lince 158.
 
zdroj: ČTK